e-YDS

Bildiğiniz üzere YDS artık elektronik ortamda da uygulanmaya başlandı. ÖSYM tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) uygulanan Elektronik Yabancı Dil Sınavlarının (e-YDS) ilk uygulaması 20 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşmiştir. Bu sınavın sonuçları ile ilgili bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

Sınav ücretini ne zaman, nasıl ödeyeceğim?

  • Sınav ücreti 120 TL
  • Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, ilgili sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi/banka kartı ile yatıracaklardır.
  • Sınav ücreti ödeme işlemi, sınava başvuru tarihinde saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecektir. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvuru tarihlerinin son gününde saat 17.00’de sona erecektir.

e-YDS Örnek Sorular

e-YDS Deneme Sınavı

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

e-YDS Deneme sınavı için tıklayın.

Kasım – Aralık 2014 başvuruları hakkında.

Türk-Amerikan Derneği Batıkent bünyesindeki YDS kursları hakkında bilgi almak için tıklayın.