Dil Sınavları

Yabancı Dil Sınavları

TOEFL
Ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası bir İngilizce yeterlik sınavıdır. TOEFL sınavı 165 ülkede 4500 yetkili sınav merkezinde verilmekte ve TOEFL sonuç belgesi 130 ülkede 8000 kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dünyada birçok kurum İngilizce yeterlik sınavı olarak TOEFL’ı tercih etmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

IELTS
IELTS (The International English Language Testing System) her yıl 1 milyon’dan fazla kişinin katıldığı dünyanın en popüler seviye belirleme sınavlarından birisidir. Dünyada birçok ülkede kabul edilen IELTS sınavı ilk başlarda daha çok İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda tarafından kabul görürken son yıllarda kendini yenilemesi ile Amerika Birleşik Devletleri de dâhil olmak dünyanın hemen her yerinde kabul görmeye başlamıştır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

YABANCI DİL SINAVI (YDS)
TAD Sınav Hazırlık kurs programının hepsinde olduğu gibi, YDS Hazırlık Kurs programı da doğrudan YDS sınavının içeriğine yönelik olup, sınavın muhtelif bölümlerine yönelik stratejileri ve test tekniklerini uygulama ve pekiştirmeyi hedeflemektedir.
YDS Hazırlık Kurs programında ki öğrencilerimiz test teknik ve soru çözme stratejilerini uygulamalı olarak öğrenir ve yoğun test çözümleri ile pratik geliştirip sınava hazırlanırlar.

Detaylı bilgi için tıklayın.

GMAT
GMAT (Graduate Management Admission Test) sınavı lisansüstü işletme eğitiminde başarı için gerekli akademik becerilerin ölçülmesi için hazırlanmış bir sınavdır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

TOEIC
TOEIC (Test of English for International Communication) sınavı anadili İngilizce olmayan kişilerin, iş dünyasında İngilizce yeterliliklerini ölçmek üzere 25 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada kurumlarca, şirketlerce ve devlet dairelerince kullanılan bir sınavdır. Yılda 4.5 milyondan fazla kişi bu sınavı almaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

GRE
Graduate Record Sınavları (GRE – Graduate Record Examinations) lisansüstü programlarına başvuran kişilerce alınmaktadır. GRE Genel Testi herhangi bir bilim dalına bağlı olmaksızın kişilerin yazma, sözel ve sayısal becerilerini ölçmektedir. GRE Konu Testleri ise kişilerin sekiz ayrı bilim dalında lisans eğitiminde edindikleri bilgileri ölçmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri 3’er saatten toplam 36 saat süren bir kurstur.

Detaylı bilgi için tıklayın.