İngilizce öğrenin

Yeni bir yabancı dil öğrenimi düzenli çalışma, tekrar ve pratik ile mümkündür. Özellikle günlük hayatta kullanmadığımız yabancı dili öğrenmemiz zor olacaktır. Öğrenme süreci uzadıkça ve kişi de bu süreçte kendinde somut gelişmeler gözlemleyemiyor ise motivasyon kaybı yaşanacak ve bu süreç daha sancılı hale gelecektir. Maalesef bu süre sonunda da kişi pes edecektir. Siz de bu giriş bölümünde kendinizden bir parça buluyorsanız bu yazımızda paylaştığımız İngilizce öğrenimini kolaylaştırıcı önerilerden faydalanabilirsiniz.

Her gün öğrenin

Düzenli olarak öğrenmek veya kendinizi geliştirmek istediğiniz yabancı dil üzerinde çalışmak sizin gelişiminizi hızlandıracaktır. Bu sebeple her ne kadar yorgun da olsanız günde 5-10 dakika bile olsa yeni bir şeyler öğrenmeye çalışın. İngilizce veya ilgilendiğiniz yabancı dil ile ilgili yeni bir şeyler öğrenmek için hiçbir fırsatı kaçırmayın. Unutmayın düzenli çalışma bilginizi artırmak için etkili yöntemlerden bir tanesidir.

ingilizce öğrenin

Motive olun

İngilizce öğreniminizde kendinize bir hedef belirleyin ve bu hedefi hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Önemli bir başarı elde etmek için mi İngilizce öğreniyorsunuz? İngilizce öğreniminizi tamamladığınızda hedefinize ulaşacağınızı düşünmeniz motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yarıdımcı olacaktır. Özellikle zor zamanlarınızda ve motivasyonunuzu kaybettiğiniz zamanlarda hedefinizi başardığınızda hissedeceğiniz mutluluğu düşünmek sizi daha güçlü kılacaktır.

Yeni kelimeleri kayıt edin

Yeni bir kelimeyi gerçek anlamda öğrenebilmeniz için o kelimeyi sürekli olarak kullanmanız ve hatırlamanız gerekmektedir. Bu amaçla yeni öğrendiğiniz kelimeleri sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bir kelime defterine yazın. Bu öneriyi günümüz şartlarına uygulamamız gerekirse de yeni öğrendiğiniz kelimeleri cep telefonunuza da kayıt edebilirsiniz. Ne de olsa sürekli yanımızda taşıyoruz değil mi?

Okuyun, okuyun ve okuyun

Sevdiğiniz ve ilgilendiğiniz konularda İngilizce haberler, yazılar, yorumlar ve benzeri bulabildiğiniz herşeyi okuyun. Okuduklarınızda yeni dil bilgisi yapılarını, önemli kelimeleri ve bulabilirseniz hataları tespit edin. Ne kadar fazla okursanız İngilizce bilginiz o kadar hızlı ve iyi gelişir.

İngilizce öğren teknoloji

Cesur olun

İngilizce konuşma ve yazma konusunda maalesef çok çekingen davranabiliyoruz. Yapacağınız küçük hatalara kimse aldırış etmeyecek, bunlar için endişelenmeyin. Yeni bir yapı veya kelime öğrendiğinizde bunu olabilecek en kısa sürede kullanın ve pekiştirin. Denemeniz %100 doğru olmasa da merak etmeyin kimse mükemmel değildir, birisi sizi düzeltecektir ve bu da sizin öğrenimize katkı sağlayacaktır.

Teknolojiyi kullanın

İngilizce dinleme ve konuşmanızı mı geliştirmek istiyorsunuz, İngilizce yayınlanan ve özellikle anadili İngilizce olan kişilerin konuşmalarını içeren podcast’leri bulun ve dinleyin. Ücretsiz online testler bulun ve çözün. İngilizce haber sitelerini gezin ve haberleri okuyun. İngilizce blog yazılarını okuyun, yazılara yorum yapın, yazar ve diğer yorumcularla etkileşime geçin. Ücretsiz ses kayıt programları ile kendi sesinizi kayıt edin ve kendinizi dinleyin. Kendi kelime kartlarınızı oluşturun. Bu arada İngilizce oyunlar oynamayı ihmal etmeyin.