e-YDS Online Deneme Sınavı

ÖSYM, ilk 20 Eylül’de düzenlenen ve 2014 yılı sonuna kadar her ay yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS)’ye katılacak adaylar için deneme sınavı yapıyor.

ÖSYM’nin internet sitesindeki duyuruya göre, ilk 20 Eylül’de düzenlenen e-YDS’nin 2014 yılı için diğer uygulamaları, 19 Ekim ve 15 Kasım’da gerçekleştirildi. 2014 yılı içindeki son e-YDS oturumu 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek. e-YDS elektronik ortamda yapılacağı için adayların sınav öncesinde uygulanacak ara yüzleri tanıması ve sisteme aşinalık kazanması için bir e-YDS deneme sınavı hazırlandı. Adayların gerçek e-YDS’den önce e-YDS deneme sınavına katılmaları önerildi.

ÖSYM açıklaması aşağıdadır:

ÖSYM Başkanlığı e-sınav uygulamasına başlamıştır. Bu uygulama ÖSYM tarafından yapılacak e-sınav uygulamalarında kullanılacak olan arayüzleri sınav öncesinde tanımanızı sağlamak ve kullanım alışkanlığı kazanmanız için hazırlanmıştır.

Fotoğraf Çekimi: Gerçek sınav salonunda e-sınav oturumunuzu açabilmek için sizlerden kendi fotoğrafınızı çekmeniz istenecektir. Gerekli düzenek sınav salonlarında size tahsis edilmiş bilgisayarlarda mevcuttur.

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından , sizlere sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıtmak ve sistemde deneyim kazanmanızı sağlamak amacı ile bu e-sınav uygulaması planlanmıştır. Bu sınavda, gerçek e-sınav uygulamasına ait tüm detayları bulacaksınız. Sınavın soruları daha önce yayınlanmış İngilizce Yabancı dil soruları arasından rastgele seçilmiştir.