Türk Amerikan Derneği (TAD) Batıkent İngilizce Kursu

Türk Amerikan Derneği Batıkent Yabancı Dil Kursları, Batıkent Botanik metro durağı çıkışında yer almaktadır ve bünyesinde başta genel İngilizce, çocuklara yönelik İngilizce ve sınavlara hazırlık kursları bulunmaktadır.

CEF Avrupa Dil Portfolyosu standartları ile eğitim

Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (The Common European Framework of Reference for Languages)’nı oluşturmuştur. Bugün tüm Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi bu çerçeve programa dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu değerlendirme sistemi, Dinleme, Okuma, Üretimsel konuşma, Karşılıklı konuşma ve Yazma becerilerine dayalı, A1,A2 (Başlangıç Düzeyi), B1,B2 (Orta Düzey) ve C1,C2 (İleri Düzey) düzeyleri olarak belirlenmiştir. Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümünce hazırlanan kaynaklardan uyarlanan yabancı dil yeterliliği ölçütleri tablosuna ilgili yazımızdan erişebilirsiniz.

Türk-Amerikan Derneği hakkında

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür. 2014 yılında kuruluşunun 63. yılını kutlayan Türk-Amerikan Derneği, kuruluşundan bu yana, pek çoğu gelişim yıllarında kursa kaydolan ve şimdi ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında birer lider haline gelen on binlerce Türk vatandaşı için yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi ve kültür programları sunmuş, kaliteli İngilizce eğitim programları sunan diğer kurumları da desteklemiştir. Türk-Amerikan Derneği