Ankara Batıkent İngilizce Kursu

Türk Amerikan Derneği Batıkent İngilizce Kursu olarak bu sayfamızda Batıkent’in tarihçesi, konumu ve Batıkent’e ulaşım bilgilerini sizler için derledik.

Ankara Batıkent

Batıkent, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bir semttir. Yenimahalle ilçesinin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Türkiye’nin en büyük modern yerleşim projelerinden biridir. Ankara metrosu M1 hattının son durağı Batıkent’tedir. 2014 sonu itibariyle TUİK verilerine göre Batıkent’ün nüfusu 215.330 olmuştur. Batıkent, Ankara’nın belediye başkanlarından Vedat Dalokay’ın 1973 yılında Ankara Belediye Başkanlığı’na seçilmesi ile birlikte, çarpık kentleşme sorununa çözüm olarak oluşturulmuştur. Pek çok isim düşünülmüş ancak projenin Ankara’nın batısında gerçekleştirileceği kesinleştiğinde de isim kendiliğinden ortaya çıkmıştır: Batıkent. Batıkent’in, özellikle Murat Karayalçın döneminde altyapısının geliştirilmesi ve Melih Gökçek döneminde de metronun tamamlanmasıyla ulaşım bakımından birçok sorunu halledilmiştir.

Batıkent’in Konumu ve Batıkent’e Ulaşım

Batıkent, Kızılay ve Sincan’a 15 km uzaklıkta, İstanbul Devlet Yolu olarak adlandırılan karayolunun hemen kuzeyinde yaklaşık 10 milyon m2’lik bir alana kurulmuştur. Ostim’le birleşiktir. Ulaşım Kızılay’dan metro ve 297 ile 220 ve 221 numaralı özel halk otobüsleri vasıtasıyla, Ulus’tan, metro ve Rüzgarlı Sokak’tan kalkan dolmuşlarla sağlanır. Ayrıca Abidinpaşa’dan otobüsle, Sincan’dan minibüslerle ve Keçiören-Demetevler hattından geçen dolmuşlarla da ulaşmak mümkündür. Ulaşım, Kızılay’a metro ile 22 dakika, özel halk otobüsü ile yaklaşık 35 dakika; Keçiören’e minibüs ile yaklaşık 45 dakika; Sincan’a minibüs ile yaklaşık 25 dakikadır.

Batıkent Haritası
Ankara Batıkent Haritası
Batıkent Kızılay Metro Hattı
Kızılay Batıkent Metro Hattı Haritası
Batıkent Sincan Metro Hattı
Kızılay Batıkent Metro Hattı Haritası

Batıkent’teki Okullar

Batıkent Anadolu Lisesi, Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi, Kaya Bayazıtoğlu Lisesi, Şevket Evliyagil Anadolu Meslek Lisesi, Mobil Anadolu Lisesi, Celal Yardımcı Anadolu Lisesi, Batıkent Endüstri Meslek Lisesi, Batıkent Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Kürşad Bey İlköğretim Okulu, Abay İköğretim Okulu, Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu, Kent Koop İlköğretim Okulu, Müjgan Karaçalı İlköğretim Okulu, Kardelen İlköğretim Okulu, İstiklal İlköğretim Okulu, Haydar Aliyev İlköğretim Okulu, Necmi Şahin İlköğretim Okulu, Afşin Bey İlköğretim Okulu, Prof. Dr. Mehmet Sağlam İlköğretim Okulu, Yahya Çavuş İlköğretim Okulu, Türkan Azmi Köksoy İlköğretim Okulu, Refika Aksoy İlköğretim Okulu ve Batıkent İlköğretim Okulu,Orhan Eren İlköğretim Okulu, Ergazi İlköğretim Okulu Batıkent’te yer alan okullardan bazılarıdır.

Batıkent İngilizce Kursu

Türk Amerikan Derneği Batıkent İngilizce kursu müfredatı iletişimsel metod temel alınarak “Avrupa Ortak Öğrenme, Öğretme ve Değerlendirme” kriterlerine uygun olarak hazırlanmıştır. Bu uygulamanın amacı; kursiyerlerimize uluslararası standartlarda kabul gören bir eğitim sistemi sunmaktır. Bunun yanısıra, TAD kurslarında Amerikan İngilizcesi ile eğitim verilmektedir. Günümüzde, Amerikan İngilizcesi; iş, bilim ve eğitim dünyasında, internette ve bilgi teknolojisi alanında güncelliğini ve geçerliliğini sürekli artırmaktadır.

Batıkent İngilizce Kursu Nerede?

Türk Amerikan Derneği Batıkent İngilizce kursu olarak Yeni Batı Mahallesi Erciyes Caddesi No:1’de Batı Villaları Sitesi’nde Botanik Metro Durağı çıkışında Çakırlar Mevkii’nde yer almaktayız.

İletişim sayfasındaki formu kullanarak ve +90 312 255 1 823 numaralı danışma hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.